Water Waves Land shop
صفحه اصلي | ارتباط با ما | در باره ما | تاسيسات | روابط عمومي | استخدامي | فوريتهاي پزشكي | آزمايشگاه آب | لوازم ورزشي | عكاسي

نشست هم اندیشی هیأت شنای خراسان رضوی و باشگاه فرهنگی ورزشی سرزمین موج های آبی

مديرعامل باشگاه موج هاي آبي مشهد: فقط مقام قهرماني ليگ شنا براي ما راضي کننده است

سيستم هاي کلرزني و گندزدايي اغلب استخرهاي استان قديمي و فرسوده و ناکارآمد است که ضعف چنين سيستم هايي موجب بروز مشکلات بهداشتي دربرخي استخرها مي شود. رئيس هيئت شناي استان روز گذشته در نشست خبري مشترک اين هيئت و باشگاه فرهنگي ورزشي «موج هاي آبي» مشهد با اعلام اين که در تابستان جمعيت متقاضي استفاده از استخرها چندبرابر مي شود، گفت: اگر سيستم هاي بهداشتي استخرها به روز و استاندارد نباشد، مي تواند مشکلاتي را براي متقاضيان به وجود آورد و متاسفانه بسياري از استخرها به دليل هزينه بالاي نصب دستگاه هاي جديد از انجام اين مهم خودداري مي کنند. به گزارش خراسان، «مجيد مشتاق عشق» افزود: ارزيابي وضعيت بهداشتي استخرها برعهده مسئولان اداره بهداشت و درمان است و هيئت شنا تنها مجري پي گيري انجام دستورالعمل هاي ابلاغي از سوي اين دستگاه است. وي با اشاره به موفقيت هاي قابل توجه شناگران خراساني در رده هاي پايه گفت: شناگران خراساني در مسابقات جام باشگاه هاي جهان در رده سني زير ۱۵ سال درخشش خيره کننده اي داشتند و در مسابقات بين المللي قونيه نيز در سال گذشته ۴ شناگر خراساني حضور داشتند که در پايان با ۵ طلا و ۴ نقره قهرمان اين مسابقات شدند.

پشتوانه سازي

رئيس هيئت شنا، شيرجه و واترپلوي استان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اين که پشتوانه سازي و استعداديابي در ورزش قهرماني سرلوحه فعاليت هاي ماست تيم هاي دختران و پسران دانش آموز استان در رقابت هاي کشوري مقام هاي بسيار خوبي به دست مي آورند. «مشتاق عشق» افزود: در حال حاضر کوچکترين ورزشکار اعزامي کشور به بازي هاي آسيايي کره جنوبي «آريا نسيمي شاد» شناگر با استعداد خراساني است که با ۱۵سال سن به زودي به همراه ۴ شناگر ديگر عضو تيم «موج هاي آبي مشهد» به رقابت هاي آسيايي اعزام مي شود.

طرح توسعه شنا

وي در بخش ديگري از اين نشست خبري گفت: خراسان رضوي به عنوان منطقه اجراي آزمايشي طرح ملي توسعه شنا انتخاب شده بود که به موجب اين طرح بايد تمام استخرهاي استان ارزيابي مي شد و سپس هرکدام تيمي را از محل درآمد اجراي کلاس هاي آموزشي و مدارس شنا سازماندهي مي کردند. ۱۱ استخر در مشهد طي اين طرح با ما همکاري دارند که قرار است ۱۴ شهريورماه مسابقات رده سني زير ۱۰سال با حضور اعضاي اين تيم ها و استان هاي همجوار در مشهد برگزار شود. «مجيد مشتاق عشق» افزود: در بحث هاي آموزشي برگزاري کلاس هاي مربيگري درجه ۳ بانوان و کلاس هاي داوري در استان اولويت ما بوده و هست.

قهرمان ليگ برتر شنا هستيم

رئيس هيئت شناي استان در ادامه افزود: با حمايت حامي مالي خود «باشگاه فرهنگي- ورزشي موج هاي آبي مشهد» در ليگ برتر شناي کشور در فصل گذشته قهرمان شديم و با توجه به اين که قرارداد شناگران تيم استان با هيئت ۳ ساله است، امسال هم با حفظ قهرمانان خود در پي تکرار اين مقام هستيم.

سهم ناچيز غيربومي ها

«مشتاق عشق» در ادامه در پاسخ به سوال خراسان گفت: در فصل گذشته ۶ شناگر از ۲۵شناگر تيم «موج هاي آبي مشهد» شناگران غيربومي بودند که در مرحله نهايي يک شناگر ديگر هم به اين جمع اضافه شد. وي افزود: توان شناي استان درحدي است که با کمک شناگران بومي مي توانيم در سکوي ۳ تيم برتر کشور قرار گيريم اما اصرار حامي مالي ما در کسب مقام قهرماني باعث مي شود که در برخي مواد شناگر غيربومي جذب کنيم. رئيس هيئت شناي استان افزود: در فصل جاري ليگ برتر شناي کشور برخي تيم ها حتي به فکر استفاده از شناگران خارجي در ترکيب تيم هايشان هستند ولي ما همچنان به دنبال استفاده از توان شناگران داخلي هستيم و تنها در صورتي شناگر خارجي جذب مي کنيم که تيم ها در ترکيب خودشان از ۲ يا چند شناگر خارجي استفاده کنند.

بازآموزي مربيان

رئيس هيئت شناي استان افزود: طرح بازآموزي مربيان شنا به زودي در استان اجرا مي شود که طبق اين طرح مربيان حداقل ۱۰ساعت آموزش جديد را طي ۳ سال متوالي بايد پشت سر بگذارند. وي خطاب به مسئولان کشور گفت: پيشنهاد مي کنم همان طور که دولت مجري طرح تحول نظام سلامت شد، پشتيباني از ورزش را نيز متقبل شود تا ورزش پايه و رشته هاي پرمدال در کشور تقويت شود. «مشتاق عشق» خاطرنشان کرد: ساخت چند استخر قهرماني با مشارکت آموزش و پرورش، شهرداري، اداره کل ورزش و جوانان، دانشگاه ها و ساير دستگاه ها، مي تواند باعث رونق ورزش قهرماني شود و علاوه بر آن ميزباني شناي خراسان رضوي را در مسابقات کشوري رقم زند.

بي پولي!

«مشتاق عشق» يادآور شد: به صورت ميانگين در همه زيرمجموعه هاي شنا در سال ۲۲ تا ۲۵ اعزام ورزشکار داريم که هر اعزام حداقل ۶ميليون تومان هزينه براي هيئت دارد که با سختي و دشواري هزينه هايمان را با کمک اداره کل ورزش و جوانان تامين مي کنيم و تحت فشار شديد مالي قرار داريم.

عمر کوتاه قهرماني

رئيس هيئت شنا، شيرجه و واترپلوي استان در ادامه افزود: متاسفانه بسياري از قهرمانان ما چون «پاشا وحدتي راد» و «بيداريان» به دليل نبود حمايت هاي مالي با تشکيل خانواده و ادامه تحصيل از ورزش قهرماني باز مي مانند که به همين خاطر عمر قهرماني شناگران بسيارکوتاه است. وي در پايان ضمن تشکر از رسانه ها که باعث تشويق شناگران و حاميان مالي مي شوند گفت: اميدواريم همه دست ياري به يکديگر دهيم تا در رشته هاي شنا، واترپلو و شيرجه افتخارات زيادي توسط ورزشکاران استان رقم بخورد.

فقط قهرماني!

در ادامه اين نشست، مديرعامل «باشگاه ورزشي موج هاي آبي مشهد» هم در سخناني گفت: حمايت مالي نماينده شناي استان در ليگ برتر کشور را تنها به انگيزه کسب مقام قهرماني در اين رشته ورزشي که با فعاليت هاي ما سنخيت دارد، قبول کرديم. «محمد عليزاده» افزود: همين که ۵ شناگر اعزامي ايران به بازي هاي آسيايي، در عضويت تيم شناي «موج هاي آبي مشهد» هستند نشانگر اين نکته است که ما در رسيدن به اهداف خود کامياب بوده ايم. وي افزود: امسال هم اولويت تيم شناي «موج هاي آبي» در ليگ برتر کشور، تيم هاي پايه و رده سني نوجوانان است و در فصل جاري مي خواهيم علاوه بر داخل کشور، با سرمايه گذاري روي اين رده سني در خارج از مرزها هم به موفقيت دست يابيم که حمايت هاي اداره کل ورزش و جوانان و هيئت شنا هم مي تواند مکمل فعاليت هاي ما باشد.

فعاليت در شنا

مديرعامل باشگاه «موج هاي آبي مشهد» در ادامه افزود: به جاي آن که توانمندي مالي خود را در چند رشته متمرکز کنيم تنها در يک رشته سرمايه گذاري خواهيم کرد. «عليزاده» افزود: طبيعي است که به همين دليل تمايلي به فعاليت در رشته واترپلو يا ساير رشته ها نداريم و ترجيح مي دهيم تنها حامي مالي شناي استان باقي بمانيم. وي خاطرنشان کرد: فعاليت در اين رشته هم نه به انگيزه صرف کسب درآمد بلکه با هدف اثرگذاري و پرورش و معرفي شناگران حرفه اي و بزرگ به جامعه ورزش استان و کشور انجام مي شود.

تفريحات آبي و ماندگاري زائر

«محمد عليزاده» سپس يادآوري کرد: اضافه شدن تجهيزات در بحث تفريحات آبي، ماندگاري زائران و مسافران را در مشهد به همراه دارد که موجب توسعه شهر خواهد شد. وي با اعلام اين که در تابستان امسال شاهد افزايش سفر زائران غير ايراني (عرب) به مشهد بوديم، گفت: تجهيزات تفريحي موجب جذب گردشگر زائر و مسافر خواهد شد و نقش بسيار زيادي در شکوفايي استعدادهاي اقتصادي منطقه ايفا مي کند که ما هم به همين دليل به دنبال ايجاد تنوع در مجموعه تفريحي خود و سرمايه گذاري بيشتر در اين زمينه هستيم.

توقع بالا

مديرعامل مجموعه تفريحي موج هاي آبي مشهد در ادامه تصريح کرد: ساخت استخر ويژه بانوان، با بدقولي پيمانکار کانادايي به شرکت آلماني واگذار شد و قصد داريم در اين مجموعه سرسره هاي آبي مجهز و جديد را به کار گيريم چرا که توقع مردم از مجموعه ما هم بالاتر رفته و تامين استانداردهاي لازم هم از جمله اهداف ما در تجهيز امکانات است. در حاشيه: * مهدي سليماني (مسئول روابط عمومي هيئت شناي استان) اجراي نشست خبري را برعهده داشت و حسيني (مسئول روابط عمومي باشگاه موج هاي آبي) هم در جلسه حاضر بود. * رئيس هيئت شناي استان تبعيض ميان ورزشکاران رشته هاي شنا، شيرجه و واترپلو را رد کرد و گفت: شخصا هيچ تفاوتي ميان اين رشته ها قائل نمي شوم و موفقيت هريک از اين رشته ها را موجب افتخار مي دانم. * مدير باشگاه موج هاي آبي هزينه نصب دستگاه جديد کلرزني و گندزدايي اين مجموعه را حدود ۷۰۰ميليون تومان اعلام کرد. * با تاخير ۲۰روزه به دليل درگذشت پدر همسر رئيس هيئت و سفر مدير باشگاه به خارج از کشور، از زحمتکشان عرصه اطلاع رساني در اين رشته با تقديم هدايايي تجليل شد.